«Останнє китайське попередження», «богемне життя зірок»…або неочікувані значення відомих висловів

Почнімо з «останнього китайського попередження»!

Ті, хто народився до 1960-го року й так чудово пам’ятають історію цього вислову, адже таке важко забути. Наступні покоління не застали протистояння США та Китаю в 50-60-х роках ХХ століття. А справи були такі: в 1958 році Китай обурився тим, що збройні сили США підтримують незалежність острова Тайвань і опублікував гнівне послання з гучною назвою «Останнє попередження». Весь світ здригнувся від жаху третьої світової війни. Проте…нічого не сталось, і коли Китай оприлюднив вже трьохсоте послання з таким же заголовком, весь світ заливався реготом. Китай явно поступався Штатам і нічим протидіяти їм не міг, а Тайвань так і залишився незалежною територією.

 


А як часто від наших селебріті чуємо про принади богемного життя!

«Останнє китайське попередження», «богемне життя зірок»…або неочікувані значення відомих висловів Богема – одне з понять, що одержало прямо протилежне значення. Творча інтелігенція, красиве життя і різний гламур ніякого стосунку не мають до справжньої богеми! Первісне значення слова, в якому його використовували парижани, - це відсутність роботи, житла, безладний спосіб життя, одвічне пиятство та безлад.

У перекладі з французької bohème означає в українській «циганський», а «богема» - «циганщина». І який же тут гламур?!winked

 


«Фількіна грамота». Усі знають про витівку Хрущова на генасамблеї ООН і його обіцянку «показати Кузькіну мать». На відміну від вигаданого Кузьки і його матері із цієї ідіоми, Філька – зовсім реальна особистість. Це православний митрополит Філіп Другий, який мав нещастя жити за царя Івана Васильовича Грозного.

«Останнє китайське попередження», «богемне життя зірок»…або неочікувані значення відомих висловів
Жахнувшись злодіяннями та кривавим режимом царя, митрополит вирішив дати народу правду і писав розповіді про катування і гоніння, які влаштовував маніакальний правитель щодо неугодних.

Цар Іван Грозний назвав його роботу брехнею та «Фількіною грамотою», а самого відправив у далекий монастир, де його згодом стратили.


 


Збагачуйте своє мовлення цікавими висловами! Це привертає увагу та справляє позитивне враження на аудиторію!

 

Щиро Ваш,

директор Київської школи політичної та бізнес-риторики Дмитро Хоркін.

http://speechimage.kiev.ua/